AKTUALNOŚCI

Mistrzostwa Europy – Dania 2017

10 kwietnia 2017

W Mistrzostwach Europy w Danii uczestniczyło 370 zawodniczek i zawodników z 25 krajów członków EKO. Największymi ekipami były reprezentacji Polski i Litwy które wystawiły pełne składy liczące po 44 zawodników.

Reprezentacja Polski wróciła z mistrzostw z dorobkiem 13 medali:

Maciej Mazur został Mistrzem Europy wagi ciężkiej (+85kg), Konrad Kozubowski, odniósł historyczny sukces zwyciężając w konkurencji kata (niepokonany od trzech lat) i zdobywając srebrny medal w kumite (-65kg). Konrad odebrał również puchar dla najlepszego technika turnieju. Filip Szeler, zdobył tytuł Wicemistrza Europy w kata, Sandra Nowak zajęła drugie, a Monika Podora trzecie miejsce w najlżejszej kategorii (-55kg), Marta Lubos zdobyła brązowy medal wywalczony w kategorii do 60kg. W kata juniorek zwyciężyła Dominika Kieraś, a na trzecim miejscu uplasowała się Aleksandra Mozerys. Mistrzynią Europy została Julia Kędzierska (-50kg) a Katarzyna Jaśkowska (+60kg) zajęła 3 miejsce. Dwa medale, w kolorze brązowym, wywalczyli juniorzy: Michał Kamiński (-70kg) i Michał Sobieszak (-75kg).