fbpx

Skąd wzięła się nazwa naszego klubu i co oznacza? Teorii jest kilka, bardziej lub mniej prawdziwych, ale ostateczną interpretację pozostawiamy dla Was. Słowo „ookami” w języku japońskim oznacza „wilk„. W tradycji japońskiej wilka łączy się z górami i przypisuje się mu moc widzenia rzeczy ukrytych. Postrzegany jest dość pozytywnie, występuje m.in. jako strażnik gór, pomagający ludziom. Dla japońskich rolników wilk był sprzymierzeńcem, gdyż tępił powodujące znaczne szkody w uprawach jelenie i dziki. Jeśli nieznacznie zmienimy pisownię „ookami” w języku japońskim otrzymamy zupełnie inne znaczenie: wielka dusza.

     狼          大神

                wilk                       wielka dusza

Nasuwa się także oczywiste skojarzenie z herbem miasta, w którym działa klub. Obecność wilka w herbie miasta jest w dalszym ciągu przedmiotem dociekań historyków. Teraz powstała kolejna koncepcja: Wilk pojawił się w herbie Grajewa ponieważ ktoś kiedyś przewidział, że powstanie tu Klub Sportowy Ookami.

 100px-Coat_of_Arms_of_Grajewo

Nie jest to ostatnia możliwość wytłumaczenia nazwy klubu. Krążą pogłoski, że nazwa wzięła się od imienia bohaterki Anime – Ryouko Ookami, która urzekła spojrzeniem założycieli klubu.

90992

Niektórzy twierdzą, że nazwa klubu to próba wprowadzenia do języka polskiego poprawnej odmiany rzeczownika „oko” w liczbie mnogiej. Wobec pojawiających się często wątpliwości, którą z form zastosować: patrzę oczami czy oczyma… proponujemy rozwiązanie również tego dylematu!

OOKAMI wyobraźni widzę Was trenujących Karate w klubie Ookami!

Jak widać na powstanie nazwy klubu Ookami nałożyło się wiele czynników. Nie wszystkie zostały wymienione bo pomysłów jest dużo więcej. Niech każdy, wybierze swoją interpretację i widzimy się na treningu! OSU!

%d bloggers like this: